KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12332078
nr 1233 2078
Kristina Jöred
(1913-2003), Sverige
Oljemålningar, 2 st, "En liten Ikaros & Skymningslek, signerad. Olja på pannå, 11x8
Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 februari 2019
kl 18:50:52
4/2 18:39:29
Kristina Jöred
Läs mer om Kristina Jöred